CH Amélia Iva Felis*CZ

BRI d 22 - britská červená mramorovaná mačka, nar. 21.6.2006

Rodičia:

otec: Fantomas Ave Felis*CZ, BRI e 24
matka: Bianca Sweet Rose*CZ, BRI d 22

 

Mňau,

volám sa Amélia a na Slovensko som prišla, keď som mala 12 týždňov spoza rieky Moravy. Z Uherského Hradišťa si pamätám iba čerpaciu stanicu, ktorú som videla z okna a svojich súrodencov, dve sestry a troch bratov. Moja mama Bianca chcela, aby som sa volala Aranca, ale moji terajší majitelia mi vybrali krajšie meno. Preto som dnes vznešená Amélia Iva Felis, britská krátkosrstá červená mramorovaná mačička.

Na Slovensku som už mesiac a veľmi sa mi tu páči. Moji rodičia Lenka a Tonko sa o mňa pekne starajú a ja im robím radosť svojou prítomnosťou.
Prvé dni som sa skôr schovávala pod gaučom, ale po pár dňoch som sa osmelila a označila som si svoje teritórium.
Zo začiatku som to na svojich rodičov hrala, že som kľudné mačiatko a som hlavne na maznanie. Neskôr som zistila, že sa mi nič nestane aj keď sa budem chovať ako skutočná mačka, teda budem loviť všetko, čo sa pohne, behať zo spálne cez posteľ, chodbu, hop na gauč a na škrabadlo. Trochu si tam pospím.

Mám rada šťavnaté konzervy s rôznymi príchuťami, no nadovšetko milujem hovädzie mäsko! Možno keby som videla ako vyzerá zviera, z ktorého to mäsko je, tak by som sa aj bála. Moji rodičia si myslia, že po tom mäsku zdiviem, tak ich v tom nechávam a vždy keď ho dojem, tak sa dobre vybláznim. Dobre sa na nich bavím, oni tomu veria!

Granulky mi najprv veľmi nechutili a brala som ich skôr ako štrk, ktorý treba pohrabať. Až raz, keď som objavila na granulkách vytlačenú vitamínovú pastu, tak som ochutnala aj granulky, a čuduj-sa-svete, boli výborné! Odvtedy na ne nedám dopustiť.

Mojim ďalším trikom je pradenie. Je to ideálna zbraň na obmäkčenie každého človeka. Aj minule u veterinára som to použila. Doktorka mi chcela počúvať srdiečko, tak som začala intenzívne priasť a bolo po počúvaní. Taká drzosť! Srdiečko mám iba pre Lenku a Tonka!

Mojou najobľúbenejšou hračkou je klbko z motúzika. Je to výborné na postreh, dá sa to dobre chytiť aj jedným pazúrikom a ľahko odniesť v papuľke. Rodičia si myslia, že mi to pripomína myšku,...ále čo, nebudem im kaziť radosť!

Najväčším objavom bola trinásta komnata! Vraj je to šatník, ale ja by som to skôr nazvala najlepšou preliezačkou a výborným miestom na schovávačku. Obľubujem najmä výlez po saku, postupné zrolovanie nohavíc z vešiaka, zhadzovanie uterákov z najvyššej police a skoky do nich. Škoda, že nie je šatník otvorený stále...

To som teda ja, Amélia, a môj život v Ružinove. Kto by ste ma chceli spoznať, tak ste u mňa vítaní, ale radšej sa dohodnite s mojimi rodičmi. Prípadne ma uvidíte na niektorej výstave.

Z heslom "česť packe",

Vaša Amélia

Premiéra Amélie na výstave v Bratislave

Výstavné úspechy:

MVM Bratislava, január 2007 - 2 x V1 (trieda mladých 6-10), NOM do súťaže "Pizza Cat"
MVM Wiener Neustadt, jún 2007 - V1, CAC (otvorená trieda)
MVM Bratislava, september 2007 - 2x CAC
(otvorená trieda)

Majiteľ: Ing. Anton Šalátek, Bratislava, salatek@flair.sk