Výročná členská schôdza

ZO CHM BA 5


Schôdza sa uskutočnila v sobotu 5. marca 2011 na stálej adrese našich pravidelných klubových stretnutí a bratislavských medzinárodných výstav - v prednáškovej sále Domu kultúry v Ružinove.

Okrem našich členov pozvanie prijali aj PaedDr. Soňa Ivanková - predsedníčka ÚOK pre chov mačiek SZCH a podpredsedníčka Ing. arch. Gabriela Minárová.

 

Pohľad do sály

Výbor ZO CHM BA 5 - zľava: tajomníčka Slávka Chrappová, predsedníčka Mária Malíková a pokladníčka Semira Kalivodová .
Program schôdze:

 

1. Správa o činnosti ZO , hospodárení a chove mačiek v ZO v roku 2010 (M. Malíková, S. Kalivodová, S.Chrappová)
2. Najvýznamnejšie úspechy členov na medzinárodných výstavách mačiek v roku 2010.
4. TRAINER Feline - nová receptúra vo výžive mačiek (Ing.I.Chuda)
5.ROOMBA PET - robotický vysávač v mačacej domácnosti (Ing. M.Rajninec)
V priebehu roka 2010 mali všetci členovia základných organizácií chovateľov mačiek v SZCH možnosť pripomienkovať Chovateľský poriadok prostredníctvom svojej ZO alebo priamo cez ÚOK pre chov mačiek, resp. hlavnej poradkyni chovu predkladať návrhy na zmeny a doplnky. Tieto boli na zasadnutiach ÚOK prerokované a výsledkom je novelizácia Chovateľského poriadku (CHP) s účinnosťou od 1.marca 2011. Základnou povinnosťou všetkých členov SZCH v oblasti chovu mačiek je dôkladne sa s ním oboznámiť a bezpodmienečne ho dodržiavať. Porušenie ustanovení CHP a mieru jeho závažnosti posudzuje ÚOK, ktorá je oprávnená vyžadovať nápravu, chovateľovi môže pozastaviť odchov mačiatok a v krajných prípadoch vylúčiť člena zo SZCH. Výnimky z Chovateľského poriadku povoľuje výlučne ÚOK a vo vymedzených prípadoch hlavný poradca chovu, a to na základe písomnej žiadosti, ktorá musí obsahovať odôvodnenie, prípadne aj odborný posudok (napr. vyjadrenie veterinára a pod.).
Hlavná poradkyňa chovu Zuzka Huňadyová.
TRAINER Feline - nová receptúra vo výžive mačiek
Ing. Igor Chuda, obchodný zástupca spoločnosti Ani-Pet, s.r.o., ktorá je od 1.2011 výhradným dovozcom a distribútorm značky Trainer.
Trainer Feline
je nová receptúra superprémiových krmív pre mačky od talianskeho výrobcu NOVA FOODS. Granule sa vyrábajú v troch základných radoch - NATURAL, FITNESS a PERSONAL, v bohatej škále rôznych príchutí a zloženia podľa špecifických výživových nárokov mačiek z hľadiska ich veku, sexuálneho statusu, spôsobu života i chovu, ako aj prevencie chorôb (obezita, urologické a gastro-intestinálne ochorenia, bezoáre a pod.). Vynovená receptúra krmív značky Trainer vychádza z jedinečného zloženia, ktorého základnou súčasťou je predovšetkým mäso - podľa druhov príchute kuracie, morčacie, kačacie, hovädzie, jahňacie, králičie, tuniak a upravené bravčové. Okrem ďalších nevyhnutných zložiek (minerály, esenciálne kyseliny, oleje, atď.) krmivá obsahujú aj ovocie (ananás, jabĺčka, brusnice,...), zeleninu (brokolica, čakanka, hrášok,...), ryžu a kukuricu.
V zaujímavom krátkom filme, bohatej powerpointovej prezentácii a prednáške nám Ing. Igor Chuda predstavil firmu NOVA FOODS - jej sídlo ako aj priamu výrobu krmiva od spracovnia surovín až po balenie a expedíciu a tiež jednotlivé druhy krmív, ich zloženie a pôsobenie z hľadiska výživy, zdravia a kondície mačiek. Prednáška vyvolala živú diskusiu a okrem darčekov vzoriek jednotlivých druhov krmív mali všetci členovia možnosť získať formou registrácie VIP - nákupnú kartu s výhodnou zľavou 20% na vybrané značky krmív a tovarov v obchode GEO-PET na Vajnorskej ulici v Bratislave.
ROOMBA PET - robotický vysávač v mačacej domácnosti
Ing.Michal Rajninec, obchodný zástupca firmy PLAY Electronics, s.r.o., ktorá je výhradným dovozcom a distribútorm robotických vysávačov iRobot ROOMBA.
V byte s mačacím miláčikom nebýva núdza o chlpy a udržiavaniu hygieny treba venovať zvýšenú pozornosť. Na pomoc nám prichádza najnovšia technika v podobe robotických vysávačov. Vybrať si skutočne kvalitnú značku, keď je trh momentálne zaplavený "lacnými" napodobeninami, nemusí byť jednoduché. Preto nás potešilo, že naše pozvanie prijal obchodný zástupca Ing. Michal Rajninec z firmy PLAY Electronics, ktorá je výhradným dovozcom a distribútorom značky iRobot Roomba na Slovensku. V úvodnom filme sme sa dozvedeli zaujímavosti o výskume, vývoji a pôvodnom využití myšlienky, ktorá predchádzala vzniku robotického vysávača iRobot Roomba a ktorá zo sveta špičkových robotických technológií prenikla do každodenného života ľudí, aby im uľahčila prácu. Ing. Rajninec nám v pôsobivej prezentácii predstavil najnovší model určený do domácností s chlpatými maznáčikmi - IROBOT Roomba 564 PET . Na rozdiel od iných modelov rady je vybavený špeciálne zberným košom na chlpy a extra príslušenstvom.
Okrem dôležitých technických špecifikácií, spôsobu prevádzky a údržby robota vrátane praktického predvedenia jeho efektívnosti zaujímali členov v diskusii aj osobitné otázky týkajúce sa jeho uplatnenia v domácnosti s mačkou. Na záver dostali všetci účastníci ako darček bonus zľavy na nákup iRobot ROOMBA v hodnote 50,-€. Ak sa chcete dozvedieť o využití robotického vysávača iRobot ROOMBA v mačacej domácnosti a benefitoch, ktoré majiteľom a ich maznáčikom ponúka, prečítajte si recenziu časopisu Moja Mačka, kde nájdete aj dobré rady a tipy ako postupovať.
Spoločenské posedenie
Záver nášho stretnutia patril spoločnému obedu v reštaurácii priamo v kultúrnom dome, kde mali členovia možnosť pokračovať v diskusii na obľúbené mačacie témy.Výbor ZO CHM BA 5 ďakuje prednášajúcim hosťom za vynikajúce odborné prezentácie a poskytnuté dary.

 

Text a foto: PhDr. M.Malíková, predsedníčka ZO CHM BA 5