SOLVCAT

diagnostická podstielka pre mačky

Pokiaľ máte podozrenie, že Vaša mačička môže mať zdravotné problémy alebo jednoducho chcete v rámci prevencie vedieť, či je zdravá, na pomoc prichádza revolučná novinka v oblasti starostlivosti o zdravie mačky

diagnostická podstielka do mačacej toalety

SOLVCAT

Použitie diagnostickej podstielky je vhodné zvlášť v prípade mačky, ktorá mala už v minulosti opakovane určité zdravotné problémy.

Vlastnosti podstielky a princíp diagnostikovania

SOLVCAT je minerálna podstielka pre mačky, ktorá sa skladá zo sádry a vápenca. Jej pôvodná kryštalická forma je bielej farby, až pokiaľ sa nedostane do kontaktu s močom mačky.

Podstielka dokáže moč fixovať a vďaka zmeny jej farby je možné ľahko zistiť, či je naša mačka zdravá alebo má, naopak, určité zdravotné problémy.

Pokiaľ sa prejaví iná zmena sfarbenia podstielky ako prirodzená žltá, čím skôr by sme mali s mačkou navštíviť veterinára!!!

U P O Z O R N E N I E:

Podstielka slúži na príležitostné diagnostikovanie v domácom prostredí. Nenahrádza odborné vyšetrenie u veterinára. Veterinár musí mačku prezrieť osobne, vykonať ďalšie potrebné vyšetrenia a na základe nich doporučiť adekvátnu liečbu.

Tabuľka farebných zmien podstielky

Zafarbenie
Podozrenie na zdravotný problém
ŽLTÁ
Normálny, zdravý moč.
TMAVOORANŽOVÁ
Veľmi koncentrovaný moč, spôsobený nedostatkom tekutín, prípadne prítomnosť urobilínu alebo billirubínu (možnosť žltačky).
ŽLTOZELENÁ
Prítomnosť urobilínu alebo billirubínu (možnosť žltačky).
TMAVOHNEDÁ
Možná methemoglobinémia (otrava ťažkými kovmi) alebo prítomnosť fenolov z prerastania črevných proteolytických baktérií.
ČERVENOHNEDÁ
Prítomnosť myoglobínu, hemoglobínu - možné poškodenie svalov, žltačka, chronická otrava ťažkými kovmi.
ČERVENÁ
Erytrocyty, hemoglobín - možná žltačka, ochorenie krvi alebo močových ciest.
ZELENOMODRÁ
Možná infekcia močových ciest.
TMAVOZELENÁ

Možná prítomnosť fenolov z prerastania črevných proteolytických baktérií.

Internetové obchody, kde si môžete podstielku SOLVCAT objednať