Bon Sasha by Imagine Glamour*CZ

MCO n 22 - mainská mývalia mačka, nar.01.09.2007

Rodičia:

otec: Woodwalker´s Venture Velliers, MCO n 22
matka: Elysian Bay Maine Treasures, MCO n 09 22

Čas tak rýchlo plynie, zdá sa mi, akoby som moju prvú mačku Asmodeu kúpila len nedávno. No ona už bude mať šesť rokov a jej prvá dcéra- Amme, ktorá zostala samozrejme doma, už štyri...

Tak som minulý rok začala uvažovať nad kúpou novej mačacej slečny. Ako všetci dobre vieme, kúpiť kvalitné, krásne a zdravé mačiatko a ešte k tomu aj so zaujímavým rodokmeňom nie je vôbec ľahké. Hodiny a hodiny som strávila na internete, preklikávaním sa cez rôzne chovateľské stanice a študovaním rodokmeňov. Nakoniec mi pomohla náhoda - môj známy chovateľ El Khaled poskytol svojho kocúra na krytie chovateľke Radke Vacíkovej z Prahy pre jej krásnu mačičku GIC Elysian Bay Maine Treasures.

Z tohto spojenia sa narodili dve krásne mačičky a tak, keď mali 7 týždňov, vybrala som sa do Prahy pozrieť si slečny. A tam to už ma čakala láska na prvý pohľad. Malé, čierne mramorované, ušaté mačiatko, čo neobsedelo ani päť minút! Tak to bola ona - moja Sasha!!!

Sasha je z béčkového vrhu a pôvodne sa mala volať Bon Bella , ale už od malička je to taký šašo, tak som ju hneď premenovala a jej sa nové meno okamžite zapáčilo. Potom nastalo dlhé čakanie na deň "D", kedy si Sashenku konečne privezieme domov. Chovateľka ju chcela aspoň raz zobrať na výstavu, tak sme sa dohodli, že si Sashenku prídem zobrať na výstavu do Olomouca. Sashka mala v deň výstavy presne tri mesiace. Vo výstavnej klietke nemohla obsedieť, stále sa s niečím hrala, každý okoloidúci bol potencionálna korisť a zábava. No, proste, robila tam skutočnú mačaciu show.

Pri posúdení už nebola taká hrdinka, určite si myslela, že ju čaká zasa nejaké očkovanie, alebo také niečo, pretože sa trošičku roztriasla strachom, keď sme ju položili na posudzovateľský stôl. Ale známku dostala výbornú a porazila celú svoju farebnú skupinu a vyhrala svoj prvý BIV. Keď sme ju vrátili do klietky, strach okamžite opadol a znova začala vyvádzať, ako malá čertica.
Spolu so Sofinkou.
Po príchode domov som si myslela, že chúďa malé, bude zničené z toľkých noviniek a hneď zaspí. No to som si iba myslela. Na ceste z Olomouca sa jej "dobili baterky". A veď v novom domove bolo zasa treba toľko vecí preskúmať. Nevedela, čo má robiť skôr! Chcela som ju najskôr držať oddelene od ostatných dospelákov - ale to Sasha úplne odignorovala. Našťastie, moji maini sú veľkí dobráci, a tak ju všetci prijali veľmi dobre. Dior sa na prvý pohľad zamiloval, Sofinka si ju adoptovala ako svoje bábätko a doteraz ju nepustí z očí a väčšinou ani z náručia. Aldamir sa najviac tešil, že zasa bude čo dojedať, a preto veľmi sústredene strážil každé Sashino kŕmenie. Takéto oživenie mojim mačkám už veľmi chýbalo.

Sashenka je naozaj také malé, živé striebro a celá mačacia banda s ňou behá a naháňa sa za myškami, akoby všetci razom omladli. Dokáže zmobilizovať ku hre aj tak vážnu dámu, akou je Sofia. Keď som prvýkrát zbadala, že uteká Sasha a za ňou Sofia, Sofia späť a za ňou tá malá čertica, neverila som vlastným očiam.

Keďže sa tak naviazala na Sofiu, išla s nami aj na výstavu do Budapešti. To mala 3,5 mesiaca a dostala druhý BIV total. Tak dúfam, že takto úspešne bude pokračovať na výstavách aj ďalej. Ale aj keby nie, tak už by som ju za nič na svete nevymenila. Je to moje malé slniečko, ktoré rozžiarilo celý náš dom....

Slávka Chrappová, CHS Jurrasic Park

Šikovná Sashenka si spravila z vianočného stromčeka preliezku.

Výstavné úspechy:


Olomouc, december 2007, EX1, BIV total
Budapešť, december 2007, 2 x EX1, BIV total
Ostrava, január 2008, EX1
Bratislava, január 2008, 2 x V1, BIV, 2 x NOM do BIS
Žilina, apríl 2008, V1, BIV, NOM do BIS

 

 
Majiteľka: Slávka Chrappová, Svätý Jur, e-mail:msdeni@mail.t-com.sk, tel.: 02/4497 0059, 0903/281 481 www.jurrasicpark.sk