Mačkárska osobnosť roka 2008

Slavomíra Chrappová

Členka a tajomníčka našej Základnej organizácie chovateľov mačiek Bratislava 5 Slávka Chrappová získala v celoslovenskej ankete o Mačkársku osobnosť roka najviac hlasov a stala sa tak jej suverénnou víťazkou. Všetci, ktorí Slávku osobne poznáme, vieme ako veľmi si tento titul zaslúži a z celého srdca jej úprimne blahoželáme!

"S mačkami som prišla do styku až v roku 2000. Od roku 2002 mám svoju chovateľskú stanicu Jurrasic Park, kde som odchovala zatiaľ 31 mačiatok a dúfam, že všetci robia radosť svojim novým majiteľom. Myslím, že do ankety ma prihlásil niekto, kto mal mačičku u mňa v hoteli. Neviem, kto to bol, ale touto cestou sa mu chcem poďakovať a aj všetkým ostatným, ktorí mi dôverovali a zverili svojich miláčikov do mojich rúk. Snáď to, čo robím, robím dobre, pretože to robím s láskou a mačičky sú naozaj môj život..."

Slávka Chrappová sa dala na dráhu chovateľky mačiek vďaka osudovej náhode. Úspešná záchrana čerstvo narodeného osirelého kocúrika Miša ju priviedla medzi milovníkov a chovateľov mačiek a netrvalo dlho, založila si vlastnú chovateľskú stanicu mainských mývalích mačiek Jurrasic Park*SK.

Aby sa svojmu hobby mohla venovať naplno, opustila svoje pôvodné povolanie a ako prvá na Slovensku otvorila hotel pre mačky, ktorý dodnes prevádzkuje. Vďaka zodpovednosti, vysokej profesionalite a láske, ktorú svojim mňaukajúcim klientom dáva, cítia sa u nej v bezpečí a pohode.

 

 

  • Na obrázku vľavo so svojou prvou láskou, dnes už dospelým kocúrom Mišom.

Mačky sa stali Slávkiným životným krédom. Venuje sa úspešne nielen ich chovu a šľachteniu, ale nezištne radí a rozdáva svoje bohaté skúsenosti aj iným chovateľom a rovnako obetavo pomáha mačkám v núdzi. Mnohým z nich zachránila životy, zdravie a našla im nové domovy.

Želáme Slávke Chrappovej veľa chovateľských úspechov a elánu v jej záslužnej práci i v osobnom živote!