Numto Surgut Sibirsk*CZ

SIB d 23 - sibírsky kocúr červený tigrovaný, nar. 9.4.2005

Otec: WCF EC Odysseus Valenvic*CZ, SIB n 23

Matka: Celestine z Tichého údolí*CZ, SIB d 09 21

Maznáčik Numtík
Je to veľmi maznavý kocúrik s krásnym huňatým červeno - tigrovaným kožúškom. Miluje česanie, hladkanie, škrabkanie po brušku, po briadke a jeho naj hračkou a zábavkou je naháňanie paličky, ktorú nosí v papuľke po celom byte a keď mu ju chce Artík - náš druhý kocúrik zobrať, tak začne na neho nahnevane vrčať ako taký psík.

Celkovo Numti má takú mačko - psovskú povahu, je nebojácny - dokáže sa "skamarátiť" aj so zlodejom :) Jeho špecialitou je vylihovanie a spanie v umývadle.. no vody sa bojí - to je asi aj jediné čoho sa náš Garfield bojí.

Samozrejme, aj rád papká a najradšej má surové mäsko, tuniaka alebo kvalitné granulky a tiež sem-tam nesladené mliečko. Rád ochutnáva aj zeleninu či ovocie. Ale naj dobrotou sú pre našich maškrtných kocúrikov jednoznačne tyčinky z DM. Stačí zašušťať papierikom a už sú pri nás - obtierajú sa a mňaukajú ako o život, len aby dostali aspoň kúsok :)

Je to veľmi pekný kocúrik, ale budúcnosť už má "spečatenú" - bude z neho maznáčik a neskôr možno skúsime nejakú výstavu v triede kastrátov.

S Artíkom sú veľkí kamoši, ale sem-tam na seba žiarlia a radi sa naháňajú a bijú, už sú obidvaja "pubiši", takže je tu u nás teraz celkom veselé :)

Výstavné ocenenia:

MVM Nitra, november 2006 - CAP (trieda kastrátov)

Majiteľka: Janka Ondrušková