Mauro

 

Domáci kocúr, nar. v lete 2001

Mauro sa zjavil celkom nečakane jedného dňa na sklonku leta a predviedol sa v celej svojej kocúrej kráse. Magické zelené oči, atraktívne sfarbený kožúšok a mámivo ladné pohyby malej šelmy nenechali pani domu ľahostajnou. Možno to bola láska na prvý pohľad, isté je, že kocúrik našiel nový domov.

Mauro je neodolateľný
 
Za štedro naplnenú misku dobrôt a iné drobné pozornosti sa paničke rád odvďačí líškaním a sladkými pohľadmi. Mauro sa narodil a vyrástol vo voľnej prírode, preto ako každá šelma miluje slobodu a lov. Behá popri dome, po záhradách, po milostných chodníčkoch. To sa však nezaobíde bez občasných škrabancov či nevítaných návštevníkov v kožúšku. Vtedy má jeho panička plnú hlavu starostí a návštevy u veterinára sú časté ako chodenie na klavír.
Verný ako psík

Mauro však zo všetkého najradšej chodí so svojou paničkou na spoločné nákupy do blízkeho mestečka autom. Vozí sa ako kráľ, dôstojne a pyšno. Ale nepohrdne ani spoločnou prechádzkou do blízkeho lesíka za dedinou. Možno si predstavuje, že je paničkin bodyguard. Láska aj hory prenáša, a tak sa kocúr správa ako verný psík. Ak neveríte, príďte sa presvedčiť na vlastné oči do malebnej Marianky neďaleko Bratislavy.

Majiteľka: Ing. Danka Guráňová, Marianka