GIC Fleur de Lie Hodosblue*SK

BRI a - britský modrý kocúr, nar. 15.05.2007

Rodičia:

EC Lord Romeo blue v. Wernerwald*DE, BRI a

WW + GIC Princess Lovely Panther*CZ, DSM, BRI a

Za náš malý poklad chceme v prvom rade poďakovať Ing. Petrovi Hriňovi.

Dlho sme túžili po malom chlpatom mačiatku, chodili po výstavách a rozhodovali sa. Vedeli sme že to bude malý Brit, až jedného dňa, bolo to presne na Medzinárodnej výstave v Bratislave 2007, zastali sme pri jednej z mnohých klietok a zbadali sme tam kocúra kocúrov - Romea. Bol taký krásny, že sme sa nemohli od klietky ani pohnúť. Z výstavy sme odišli s vizitkou v ruke a netrvalo ani dva dni, kým sme sa s pánom Hriňom dohodli na kúpe mačiatka. Začal sa nekonečne dlhý čas čakania na drobca. Rátali sme dni, týždne a mesiace, no nakoniec sme sa dočkali. Deň D prišiel, náš malý Lillo (ako ho voláme) sa narodil len pre nás, narodil sa ako jedináčik.  Odvtedy je pri našom rodinnom krbe o čosi veselšie.

Nemusím vravieť nikomu z vás akú radosť do našej rodiny malý chlpáč doniesol. Ihneď sa stal plnohodnotným členom našej rodiny, dokonca niekedy až nadradeným členom, ale to iste poznáte. Všetko sa krúti okolo neho.

Lillo je veľmi veselý, hravý, keď nie sme doma, voľný čas využíva na spanie - všade, kde sa dá, od skrine, cez posteľ až po najlepšie a najpohodlnejšie miesto v kúpeľni v umývadle. Miluje preteky po podlahe, prešmykovanie a kotrmelce, naháňanie myší a futbal.

 

Papá veľmi dobre - konzervy s tuniakom alebo kuracie. Mäsko veľmi nemusí, ale zato miluje granule. To je jeho život, plná miska granúl, no a nepohrdne ani dobrým hustým mliečkom.

Ráno trpezlivo čaká, kým nezazvoní prvý budík, ale už ani o minútu viac. V tomto je neúprosný. Svoje si vydupe alebo skôr vymňauká. Lobuje, kým nemá plnú misku čerstvých raňajok, čerstvého mlieka a samozrejme čistý záchodík. Potom už spokojne leží, pradie a pozoruje s nadhľadom náš raňajší stres.

Nakoniec nás vyprevadí do školy a do práce, trpezlivo si vytrpí pravidelné ranné pučenie našimi rukami, ale robí to vďačne. A večer, keď poprichádzame všetci domov, zopakuje sa rituál pučenia a stískania, hladenia a maznania.

Je proste skvelý.

Pôvodne sme chceli len "kocúrika na kolená", miláčika a spoločníka. To samozrejme aj je, ale akosi sme sa ocitli vo víre výstav, čo nás samozrejme veľmi baví a pomaly začíname rozmýšľať nad mačičkou, princeznou pre nášho Malého princa.

 

Výstavné úspechy:

 

MVM Bratislava, september 2007, V1 (juniori 3-6 mesiacov)
Svetová výstava mačiek v  Bratislave, október 2007, V1 (juniori 3-6 mesiacov)
MVM, Olomouc, december 2007, 2 x V1 (juniori 6-10 mesiacov)
MVM, Bratislava, január 2008, 2 x V2
MVM, Žilina, apríl 2008, V1, CAC
MVM, Györ, máj 2008, V1, CAC
MVM, Wiener Neustadt, máj 2008, V1, CAC
MVM, Wiener Neustadt, máj 2008, V1, CACIB

Viac na :

www.bluepleasure.webnode.cz

Majiteľka: Dana Oberleová, e-mail: lala26@azet.sk