Ako sme vítali mačacieho votrelca

V duchu hesla - viac si užívaj, menej upratuj, som si v jeden pekný piatkový deň zašla pre dlho očakávané mačacie mimino Eroska (pardon, Extrém Erosa of Jurrasic Park). Po dojímavej rozlúčke s domovom sa Erosko sám od seba išiel slušne vycikať a potom sa spomedzi 9 mačacích spoluobyvateľov sám vyexpedoval do pripravenej prepravky. Páni, čo má zapnutú telepatiu?

V aute som ho šupla na predné sedadlo. Spočiatku bol tichučko. Ale pri zaradení 4. stupňa rýchlosti si ma ako správny chlap premeral a tenučkým hláskom ma upozornil, že som blondínka a vôbec, ženy za volantom - ts, ts... Uznajte ale, že na diaľnici sa dlho 50-kou ísť nedá. Po zložitom vyjednávacom procese nakoniec vystrčil mini labku, zakvačil ju do šaltpáky a s tváričkou prilepenou na mrežu prepravky zaspal.

O dve hodinky neskôr sme už tých 50 km mali za sebou. Doma mi vypochodovala naproti mačacia krásavica Mimi. Už-už sa chcela obtrieť, odrazu celkom stŕpla: "Fuj, no nie, čo to tu je, prekristapána...!" Zaškúlila do klietky a so stuhnutým výrazom sa odplichtila. Peklo môže začať.

Erosko sa natešene vygúľal z klietky a so samozrejmým úsmevom prihopsal k novej kamarátke. Avšak už vo vzdialenosti štyroch metrov ho zablokovalo tlmené vrčanie hodné prapredkov africkej savany, spolu s ním odporný zvuk unikajúcej pneumatiky. Čo to má byť?! Naša stuhnutá krásavica rýchlym krokom odkráčala o poschodie vyššie a do večera trucovala. Vlastne potajomky si bola vylízať svoju misku a zjedla aj zopár iných maškŕt, pripravených pre malého, ale s takým zúboženým výrazom, že sme ju radšej nechali.

O niekoľko desiatok hodín: Syčanie už unavuje všetkých, vrátane Miminých hlasiviek. Nahradila ich prostým zavrčaním. Večer ju už ani to nebavilo, tak sa pomaly k malému priblížila s otvorenými očiskami a výrazom: "Nech ťa ani nenapadne !!!", ho oňuchala. Pre zmenu zasyčal Erosko. Mimku to tak strašne vydesilo, že vyskočila pol metra do výšky a zdrhla trucovať preč.

Dnešné ráno nastal prelom: Najskôr obaja bez námietok prijali možnosť ísť do záhrady. Tam som si ako správny pastier zložila všetky potrebnosti na dlhú pastvu. Skyvu chleba, čutoru vody a pre prípad núdze mačaciu prepravku.

Mimi zbadala vážku a celá natešená ju začala loviť. Do toho jej ešte vbehli do cesty dve muchy, a tak predviedla svoje best of a po očku sledovala, čo na to Eros. Videla, že ju so záujmom pozoruje, a keď už nevládala, dofučala sa až k nemu a s hlasným ufff! sa zvalila vedľa neho. A bolo.

Popoludní ešte pre istotu sledovala Eroska, prevesená cez peľasť postele, ako sa kŕmi. Jedna mini granulka, chrum-chrum, druháááá granulka, chrum-chrum, tretia granulka, čo to, čo to? Našej Mimi sa oči zatvárajú a ako tam prevesená leží, hlava jej odkväcla. Zaspala ako zhypnotizovaná na dobré tri hodiny. Ale že si tak dobre pospala, všetko malému votrelcovi odpustila, uško mu oblizla a odvtedy sú najlepší priatelia.

Text a foto: majiteľka Gabriela Topoľská, Borinka 426, 900 32 Borinka