Dante Danubian Beauty*SK

BRI a 03 - britský kocúr modrý bikolor, nar. 14.5.2004

otec: GIC Herbert Itoka*CZ, BRI c 03

matka: Erin Danube Blue*SK, BRI a

Ahojte,

chcela by som Vám opísať môjho zázračného kocúra, nazvaného podľa známeho renesančného spisovateľa – Dante Alighieri. Dante je britský modrý bikolor. Narodil sa našej chovnej mačičke – Erin alias Jenny.

Už ako malý bol veľmi zlatý a spal mi na rukách. Časom mi prirástol k srdcu a ja som začala tajne dúfať, že sa nenájde žiaden vhodný záujemca a ostane nám. Nakoniec, aj keď sa stále ozývali noví záujemcovia, ktorí by ho chceli, Dante bol už pevne udomácnený v srdciach všetkých dvojnohých členov rodiny a konečný verdikt znel: ostáva, nemôžeme ho predať, pretože je to náš miláčik. Možno sme si ho nakoniec nevybrali my, ale on nás, tým, že sa nám neustále líškal.

Prvé mesiace u nás boli pre neho neľahké, lebo Jennynka - jeho maminka ho neustále vyháňala v domnienke, že by si mal ako kocúr nájsť vlastné teritórium. Ako vedúca mačka v našej domácnosti mu uštedrila mnoho faciek a občas aj na neho syčala a vrčala. Na druhej strane, Dante si veľmi obľúbil našu druhú mačičku – Bellu, rovnako aj ona jeho a stali sa dobrými kamarátmi.

Neskôr Jenny pochopila, že Dante doma ostáva a rezignovala vo svojej ofenzíve. Keď sa nám narodili ďalšie mačiatka, kocúr sa prejavil ako starostlivá maminka - staral sa o ne, ako keby boli jeho vlastné. Vždy ich všetky vyumýval, poláskal a zahral sa s nimi. Teraz po ich odchode mu veľmi chýbajú. Avšak prídu opäť ďalšie mačiatka, ktoré budú takisto potrebovať jeho nekonečnú lásku.

Povahou je Dante neskutočne spoločenský, komunikatívny a rád sa predvádza.

Komunikuje s nami v podobe neustáleho „gágania“. Áno, on nemňauká, ale gága. Vždy keď sa cíti byť sám, začne vydávať tieto milé zvuky. Okrem toho takto smúti zakaždým, keď odídem z domu do školy. Niekedy by som si ho tam najradšej zobrala. Je tiež veľmi prešibaný a inteligentný. Nie raz sa stalo, že nám „ukradol“ osobné veci ako gumičku do vlasov, zapaľovač, lyžičku, kľúče od auta....

Dante sa veľmi rád hrá so slamkami. Nosí ich v papuľke, dokonca niekedy aportuje. Často predvádza rôzne premety a kotrmelce vo vzduchu. Myslím, že je veľmi talentovaným akrobatom.

Vždy keď sa učím, skočí na stôl a ostentatívne si ľahne na učebnice, aby som sa venovala jemu. Alebo mi začne žuvať pero, ktorým píšem a často mi popíše zošit - možno ho niekedy naučím písať domáce úlohy. Jeho obľúbenou činnosťou je skákanie na monitor, keď pracujem na počítači. Keď sa mu nevenujem, tak si dá chvost alabo labku práve tak, aby som nevidela na obrazovku.

Na záver by som chcela povedať, že kocúri sú úplne iní ako ich opačné pohlavie. Nie sú takí namyslení a prejavujú väčšiu lásku k ich majiteľovi. Jednoznačným dôkazom je môj kocúr Dante. Avšak každá povaha mačky je jedinečná a neopakovateľná, preto by sme nemali zabúdať ani na mačičky. Aj keď, podľa mňa, tí kocúri sú fakt lepší...............no, koho budete preferovať Vy, to nechám na Vás.

Majiteľka: Eva Malíková, Bratislava, rikaja@gmail.com