Ako sa stať členom Základnej organizácie chovateľov mačiek Bratislava 5

Motto: „A happy cat means a happy household“

/Šťastná mačka znamená šťastný domov/

 

Zameranie klubu

Náš klub je otvorený pre všetkých milovníkov mačiek, ktorým v prvom rade záleží na šťastí ich miláčikov. Šťastná mačka - Happy Cat – môže byť len vtedy ak je zdravá a milovaná. Dosiahneme to, keď sa budeme o ňu zodpovedne starať, poskytneme jej teplé a útulné zázemie, veterinárne ošetrenie a prevenciu, kvalitnú stravu a predovšetkým veľa lásky a pozornosti. Naša námaha bude určite odmenená, pretože šťastná mačka znamená šťastný domov.

  • Na spoločných stretnutiach si vzájomne radíme, vymieňame skúsenosti, pomáhame začiatočníkom a učíme sa stále novým poznatkom a zručnostiam, ako sa čo najlepšie o našich miláčikov postarať, čo najlepšie im porozumieť, aby boli zdravé a spokojné, aby sme boli spolu s nimi šťastní aj my.
  • Podporujeme tiež ambície svojich členov zúčastňovať sa na výstavách mačiek, v prípade ušľachtilých mačiek, aj venovať sa ich plemenitbe podľa zásad chovateľského poriadku. V tejto súvislosti sa klub zameriava na získavanie mladej generácie pre chov mačiek a ich odborné vedenie.
  • Klub spolupracuje s veterinárnymi lekármi ako aj s výrobcami krmív a potrieb pre mačky. Rozvíja osvetovú činnosť zameranú na skvalitnenie podmienok chovu mačiek na Slovensku a ich propagáciu. Spolupracuje tiež so zariadeniami pre mačky v núdzi a s ďalšími organizáciami, ktoré združujú milovníkov mačiek a záujemcov o ich chov, doma i v zahraničí.