Best Cats of Slovakia 2008

Najkrajšie mačky Slovenska 2008

Na Medzinárodnej výstave mačiek 28.februára 2009 v bratislavskom kultúrnom dome Ružinov boli vyhlásené výsledky 3.ročníka súťaže Best Cats of Slovakia 2008.

Zo slávnostného odovzdávania cien Vám prináša web Happy Cat fotoreportáž.

Súťaž o najkrajšie mačky Slovenska prebiehala v niekoľkých kategóriách a okrem diplomov čakali na víťazov aj pekné ceny.
Sponzorom súťaže bola firma Royal Canin.

Výsledky umiestnenia súťažiacich slovenských vystavovateľov a chovateľov.

Najkrajšia mačka Slovenska v roku 2008 je opäť PRINCESS

Pohár súťaže ako v minulom, tak aj v tomto roku ostáva pre absolútneho víťaza súťaže:

WW’07 EC Princess Lovely Panther*CZ ,DSM

britská modrá mačka
majiteľa Ing.Petra Hriňa z Rimavskej Soboty a chovateľov manž.Škopových z Českej republiky.

Úspechy členov nášho klubu v súťaži
Do súťaže sa zapojili aj členky nášho klubu ZO CHM Bratislava 5. V silnej konkurencii v radoch slovenských chovateľov a vystavovateľov dosiahli so svojimi mačičkami veľmi pekné umiestnenia. Srdečne blahoželáme!

Ingrid a Veronika Butyková

• v kategórii CHOVATEĽSKÁ STANICA 2008

sa na peknom 4.mieste umiestnila so svojou chovateľskou stanicou siamských a orientálnych mačiek Isis Carpe Diém*SK

• v kategórii MLÁĎA 2008 (3-10 mesiacov)

získali krásne 2. a 3.miesto jej orientálni kocúrikovia - bratia Hakim A*Oriental Child, JW a Happy A*Oriental Child, JW. V tej istej kategórii sa umiestnila na 15.mieste siamská mačička Carew Isis Carpe Diém*SK a na 17.mieste orientálny kocúrik Dominic Isis Carpe Diém*SK, obaja pochádzajúci z vlastného chovu pani Butykovej.

• v kategórii NAJKRAJŠIE MAČKY SLOVENSKA 2008

sa umiestnili orientálni kocúri majiteľky - na 3.mieste Hakim A*Oriental Child, JW a na 6.mieste Happy A*Oriental Child, JW.

Slavomíra Chrappová

• v kategórii DOSPELÁ mačka/kocúr 2008

sa umiestnila jej mainská mývalia mačička IC Bon Sasha by Imagine Glamour*CZ na 11.mieste a tiež

na peknom 7.mieste.

Monika Mlčáková

obsadila 9.miesto jej mačička - turecká angora IC Indira von Kediland*DE.

Magda Galbavá

sa umiestnil na 12.mieste jej mainský mývalí kocúr IC Axel of Scarlet Rose*CZ a

• v kategórii KASTRÁT mačka/kocúr 2008 získala pekné 5.miesto mainská mývalia mačička N*Tojo Polaris Yoko Ono.