Benjamín

 

Domáci kocúr, nar. v júli 2004

Benjamín prišiel do našej domácnosti, aby robil spoločníka pre našu vysnívanú mačičku - britskú colorpoint. Mať mačičku sme plánovali už dlhšie, ale všade sme sa dočítali, že je lepšie mačičkám dvom, hlavne keď chodíme do práce a deti do školy.

Tak k nám prišiel Beni.

O Benjamínkovi

Benjamín je domáca mačka a preto, aby sme mali istotu, že je zdravý, dali sme mu spraviť testy na FIV, FeLV, a FIP. Je očkovaný proti všetkým „mačacím“ chorobám, leukóze, chlamýdiám a samozrejme aj proti besnote. Veľmi rýchlo si zvykol na chod našej domácnosti, takže bolo všetko pripravené, aby mohla k nám prísť Eliška /Alischa von Hunady/.

Zoznamovanie Elišky a Benjamína nebolo spočiatku jednoduché, ale po týždni si Beni zvykol, že byt už nie je iba jeho a Eliška si zasa zvykla na väčšieho spoločníka. Teraz už spolu jedia z jednej misky a navzájom sa starajú o svoje kožúšky...

Vďaka Zuzky Huňadyovej, ktorá je chovateľkou Elišky.

Výstavné úspechy a ocenenia:

Beni sa zúčastnil na MVM v septembri 2005 v Bratislave - v kategórii "Domáce mačky". Umiestnil sa ako II. najlepší domáci kocúr a získal veľmi pekný posudok s kokardou. Svojim úspechom potvrdil, že aj domáce mačičky v kráse a elegancii dokážu udržať krok s ich ušľachtilými družkami.

Majiteľka: Mgr. Marta Vozárová, Trnava