Podstielky pre mačky Super Benek

Mačky sú mimoriadne čistotné tvory a nemalo by nás preto prekvapiť, že perfektná hygiena a komfort na toalete sú alfou a omegou ich spokojného života. Pre mačku niet väčšieho poníženia ako zanedbaná toaleta plná páchnucich výkalov, pre svoje intímne potreby vyžaduje vždy čisté a suché miestečko. Ak jej ho neposkytneme, nájde si ho sama, a to na mieste, ktoré sa nám určite nebude páčiť - napr.v kúte za nábytkom alebo v našej posteli...

Našťastie, v súčasnosti nám trh ponúka pestrý výber rôznych typov toaliet a najmä druhov podstielok, ktorými ulahodíme vkusu a špecifickým potrebám aj tých najnáročnejších mačiek a rovnako našim požiadavkám na jednoduchosť údržby.

Predstavujeme Vám novinku na našom trhu - podstielky pre mačky značky SUPER BENEK

Podstielky Super Benek od poľského výrobcu dováža na Slovensko firma BENOX s.r.o. so sídlom v Banskej Bystrici. Zakúpiť si ich môžete vždy na medzinárodných výstavách mačiek, alebo objednať mailom: benoxsro@gmail.com i telefonicky: 048/41 16 166. Na požiadanie vám pošlú mailom aktuálny cenník.

Paleta ponuky podstielok SUPER BENEK je nesmierne bohatá. Vyrábané sú z rôznych druhov surovín a materiálov (bentonit, zeolit, silikagél, drevo,...) vždy vo variete prírodnej i s vôňou. Vďaka moderným špičkovým technológiám dosahujú vysokú kvalitu a zároveň sú šetrné k prírodnému prostrediu. Určené sú predovšetkým do mačacích toaliet, ale niektoré z nich sú vhodné aj pre drobné domáce zvieratká. K dispozícii sú rôzne velkosti balenia: 5l, 10l a 20kg.

BENTONITOVÉ podstielky

STANDARD

Podstielka z prírodného bentonitu má pravidelný tvar granuliek s rozmermi 2 až 5 mm. Vďaka špeciálnej technológii výroby je bezprašná a produktívnejšia než iné zrnité minerálne podstielky. Počas hrudkovania napučiava, čím sa významne zväčšuje jej objem a veľmi účinne pohlcuje tekutinu a zápach. Pri optimálnej hrúbke vrstvy 6 cm sa hrudky nelepia na dno nádoby. Podstielka je suchá, ľahká, na dotyk príjemne teplá a preto navodzuje u mačiek pocit komfortu.

Super Benek NATURALNY  (Prírodný)
je najznámejšia hygienická podstielka pre mačky (aj iné väčšie domáce zvieratá - králik, morča). Vďaka prírodnej zemitej vôni ju mačky vynikajúco akceptujú. Pórovitý bezprašný granulát vytvára hrudky s pravidelným tvarom. Výborne pohlcuje tekutiny a zápachy, eliminuje plesne a baktérie.

Super Benek ZIELONY LAS  (Zelený les)
Podstielka sa vyznačuje osviežujúcou vôňou píniového dreva, je príjemná pre ľudí a na mačky pôsobí jemne a povzbudzujúco. Odporúčasa ju používať najmä pre staršie, resp. málo pohyblivé mačky, pretože ich povzbudzuje k pohybu. Táto podstielka je obohatená compactom, čím sa dodatočne zvyšuje výdatnosť granulátu.
Super Benek LAWENDA  (Levanduľa)
Obsahuje levanduľové kompozície s príjemnou a upokojujúcou vôňou. Levanduľové oleje pôsobia antisepticky a uvoľňujú nervové napätie. Odporúča sa najmä pre mladé a aktívne mačky s vonkajším výbehom. Účinkuje proti plesniam a pôsobí antibakteriálne. Je obohatená compactom a má vynikajúcu absorpčnú schopnosť.

COMPACT

Hygienická bentonitová podstielka série COMPACT má podobné zloženie a vlastnosti ako STANDARD, avšak so zosilneným absorpčným a hrudkujúcim efektom. Bezprašný granulát pozostáva zo zŕn pravidelného tvaru a vytvára hrudky s plochým, eliptickým tvarom. Vďaka tejto vlastnosti postačuje aj menšia vrstva podstielky v hrúbke 4 cm, aby sa hrudky nelepili na dno toalety. Obdobne ako STANDARD sa vyrába v troch varietach:

Super Benek COMPACT (Prírodný)
- s prírodnou vôňou hlinky

Super Benek COMPACT ZAPACHOWY (Voňavý)
 - so starostlivo zvolenou voňavou kompozíciou špeciálne pre mačky (levanduľa, čajové drevo, kocúrnik obyčajný a mäta) s upokojujúcim a osviežujúcim účinkom

Super Benek COMPACT LAWENDA (Levanduľa)
- s vôňou levandule

PERS

 

Hygienická podstielka pre dlhosrsté mačky je vyrábaná s použitím špeciálnej technológie, vďaka ktorej majú zrná pravidelný tvar a hladký povrch, čím sa zabraňuje zachyteniu podstielky v ich srsti. Výrobok obsahuje navyše vrecko s púdrom, ktorý zväčšuje výdatnosť podstielky cca o 40%. K dispozícii sú dva druhy:

 

Super Benek PERS (Prírodný)
- s prírodnou vôňou ílu

Super Benek PERS ZAPACHOWY (Voňavý)
- s osviežujúcou a povzbudzujúcou vôňou píniového dreva

UNIVERZÁLNE

Super Benek UNIWERSALNY
a UNIWERSALNY COMPACT
- podstielka je vhodná nielen pre mačky, ale aj ďalšie domáce zvieratá ako králiky a iné menšie hlodavce

ANTIBAKTERIÁLNE

Super Benek BIALY ANTYBAKTERYJNY
a Super Benek BIALY ANTYBAKTERYJNY PLUS
- vysoká kvalita suroviny, starostlivo zvolený obsah a moderná technológia sú zárukou najvyššej kvality výrobku, výbornej výdatnosti a absorpcie zápachov. Super Benek Biały pohlcuje vlhkosť i zápachy a zároveň zamedzuje bujneniu baktérii. Biele zrná s pravidelným tvarom vyzerajú esteticky a bránia zachytávaniu sa na srsti zvieraťa, čím významne eliminujú vynášanie podstielky mimo toaletu. Použitá podstielka hrudkuje a mení farbu, vďaka čomu sa dá ľahko oddeliť od čerstvej. Výrobok obsahuje vrecko s antibakteriálnym prostriedkom, ktorý zároveň neutralizuje zápachy. Odporúča sa používať pravidelne spolu s podstielkou. Vďaka nemu je podstielka výdatnejšia a dezinfikovaná.

Spôsob použitia bentonitových podstielok:
Do mačacej toalety nasypte vrstvu v hrúbke cca 4-6 cm rovnomerne na celú plochu nádoby. Lopatkou naberte a odstraňujte iba použitú (zhrudkovanú) časť podstielky a tuhe výkaly. Podstielku priebežne dopĺňajte tak, aby bola v toalete vždy dostatočná hrúbka vrstvy. Ak je to potrebné, najmenej však raz týždenne, celú nádobu dôkladne umyte a vysušte. Čistú nezhrudkovanú podstielku netreba vyhodiť, môžete ju opätovne použiť - nasypať späť do nádoby a doplniť čerstvou podstielkou.

ZEOLITOVÉ podstielky

Zeo-Cat’s
Zeo–Cat’s je profesionálnou podstielkou (s rozmerom zŕn 1–2,5 mm) určenou pre teráriá, príbytky pre škrečky, morské prasiatka, vtáčie klietky a toalety mačiek. Tento výrobok dobre pohlcuje vlhkosť, pritom nehrudkuje.
Vlastnosti:
- pohlcuje zápachy a kvapaliny;
- očisťuje perie vtákov a srsť zvierat;
- nedráždi pokožku, nevyvoláva alergie;
- absorbuje baktérie.

Spôsob použitia:
Nasypte do toalety vrstvu podstielky s hrúbkou 2-5 cm, v závislosti na veľkosti zvieraťa. Podstielka pôsobí ako vynikajúci dezodorant. Odporúča sa vymieňať podstielku každých 15-20 dní.

Podstielky z DREVA

Super Pinio
Univerzálny granulát, určený pre rôzne domáce zvieratá (mačky, králiky, škrečky, činčily, vtáky).  Má tvar valčekov s priemerom 6 mm a dĺžkou od 6 do 12 mm. Ide o prírodný výrobok z mikrovlákien borovicového a smrekového dreva, bez chemických doplnkov, 100% biologicky odbúrateľný. Preto je šetrný k životnému prostrediu a zvieratám, možno ho ľahko odstrániť spláchnutím v toalete. 
Výhody:
– vysoká absorpcia tekutín,
– pohlcovanie zápachov,
– ekologický,
– biodegradačný,
– mikrobiologicky čistý.

Spôsob použitia podstielok z dreva:
Do toalety nasypte vrstvu podstielky najmenej 3 cm. Priebežne ju dopĺňajte čerstvou, po čase celkom vymeňte za novú.

Super Pinio ZBRYLAJĄCY KRUSZON


Prírodná hygienická podstielka s hrudkujúcimi vlastnosťami vo forme drte je určená pre viaceré druhy domácich zvierat. Je vyrábaná z čistého ihličnatého dreva s doplnkom prírodných lepiacich látok. Je mimoriadne ľahká, bezprašná, má veľmi vysokú schopnosť absorpcie tekutín a zápachov.

SILIKAGÉLOVÉ podstielky

Super Benek CRYSTAL
Podstielka z kremičitého gélu (syntetický amorfný kysličník kremičitý - SiO2) veľmi účinne pohlcuje mačací moč spolu so zápachom i prípadnými baktériami a zároveň odparuje vodu.
Tieto vlastnosti vznikajú na základe štruktúry povrchu podstielky a vysokej pórovitosti (viac ako 80%). Proces absorbovania vlhkosti sprevádza zmena farby kryštálov podstielky, ktoré matnejú až napokon zožltnú. Vďaka tomu je možné stále kontrolovať spotrebu podstielky.

Výhody:
– mimoriadne ľahká,
– úplne biodegradačná,
– ľahko odstraňovaná spláchnutím v toalete,
– mimoriadne výdatná,
– zaručuje maximálnu hygienu,
– používa sa komfortne (nevyžaduje stále dosýpanie),
– estetický vzhľad.

Spôsob použitia:
Nasypte podstielku do toalety v hrúbke vrstvy 4-6 cm. Stelivo nehrudkuje, ale úplne pohlcuje moč, obaľuje svojimi zrnami tuhé výkaly a súčasne neutralizuje zápachy. Odporúča sa pravidelne odstraňovať tuhé výkaly. Tekutiny, ktoré sú pohlcované do vnútra zŕn granulátu, sa odparujú bez zápachu.

Obsah podstielky vymeňte za čerstvý, ak:
- kryštáliky celkom zožltnú,
- cítiť zápach,
- hrúbka podstielky je menšia ako 2 cm.

OŠETROVACIE VÝROBKY

POHLCOVAČ ZÁPACHOV Super Benek
Vynikajúci výrobok, ktorý podporuje účinok hygienických podstielok, zlepšuje ich absorpčné vlastnosti a zväčšuje výdatnosť. Úplne neutralizuje zápachy a účinne likviduje rôzne mikroorganizmy, baktérie a plesne. Použitie: Posypte povrch podstielky malým množstvom pohlcovača a ľahko potraste nádobou toalety, aby prášok prenikol do celej podstielky. Prenikaním cez podstielku výrobok likviduje mikroorganizmy a napokon ostáva na dne nádoby, čím zabraňuje jej prilepovaniu na dno a zároveň likviduje baktérie a plesne, ktoré sa tam môžu nachádzať. Môže sa používať nielen do toalety, ale tiež na ďalšie znečistené miesta v miestnosti. Vďaka svojmu minerálnemu pôvodu je výrobok šetrný k prírodnému prostrediu.

Výhody:
– úplne neutralizuje zápachy,
– likviduje rôzne mikroorganizmy, baktérie a plesne,
– podporuje pôsobenie hygienických podstielok: zlepšuje absorpciu a zväčšuje výdatnosť podstielky.

POHLCOVAČ ZÁPACHOV Super Benek sa vyrába vo verziách:
Prírodný * Zelený les * Levanduľa.

NEUTRALIZÁTOR – dezinfekčný prostriedok
Vynikajúci výrobok, ktorý podporuje účinnosť hygienických podstielok, zlepšuje ich výdatnosť a účinne likviduje baktérie. Významne prispieva k zlepšeniu kondície zvierat a hygieny prostredia. Vďaka svojmu minerálnemu pôvodu je šetrný k prírodnému prostrediu. Malé množstvo neutralizátora, nasypané na povrch podstielky, počas premiestňovania na dno toalety likviduje mikroorganizmy, baktérie i plesne a zároveň zabraňuje prilepovaniu podstielky na dno nádoby. Môže sa aplikovať nielen do toalety, ale aj priamo na znečistené miesta.

Výhody:
– zníženie spotreby podstielky o 30%,
– úplná neutralizácia zápachov,
– likviduje mikroorganizmy, baktérie a plesne.

NEUTRALIZÁTOR je vyrábaný v dvoch verziách: s vôňou Pussy a Levanduľa.

PÚDER na čistenie toaliet Super Benek


je vynikajúcim čistiacim a dezinfekčným prostriedkom, určeným nielen na čistenie toaliet, ale aj klietok, voliér, terárií a ostatných priestorov, kde sa chovajú zvieratá. Vďaka drobnozrnnej štruktúre s nízkym koeficientom tvrdosti výrobok účinne odstraňuje aj najhoršie znečistenia, a pritom nepoškodzuje povrch. Zanecháva príjemnú a osviežujúcu vôňu.

Spôsob použitia:
Na vodou navlhčený povrch nasypte trocha púdru a čistite pomocou zvlhčenej handričky alebo kefy. Po vyčistení sa musí povrch dôkladne opláchnuť vodou.

Výhradný dovozca a distribútor pre SR: BENOX s.r.o., Partizánska cesta 15, 974 01 Banská Bystrica, benoxsro@gmail.com, http://superbenek.cz/, tel.: 048/411 6166.

Super Benek nájdete aj na Facebooku - kliknite sem.