IP Annabell Jr. von Hunady*SK

BRI a 33 - britská mačka colourpoint s modrými odznakmi, narodená 28.10.2004

Rodičia:

otec: CH. A Blue Nugget´s Indy, BRI c 33

matka: CH. Annabell Giovanna´s Honey *SK, BRI a 33

Spoločný domov

Keďže sme mali doma už jednu mačičku a chceli sme jej zadovážiť spoločníka, začali sme hľadať na internete nové mačiatko. Objavili sme krásne britské mačiatko od Zuzky Huňadyovej. Po telefonickom dohovore sme boli Belinku pozrieť a o týždeň už bola u nás doma. V novom domove sa jej páčilo, napriek tomu, že staršia mačička na ňu syčala a vôbec sa jej nepáčila. Po dvoch týždňoch si na seba zvykli a sú veľké kamarátky.

Rodinný maznáčik

Belinka bola veľmi hravé a maznavé mačiatko. Akonáhle sa k nej niekto priblíži začne priasť a my hovoríme, že vrčí ako "traktor". Hneď od začiatku začala spávať s nami v posteli. Teraz už iba veľmi skoro ráno príde a dožaduje sa pozornosti. Myslí si, že panička vstane a nakŕmi ju. Niekedy máme pocit, že máme doma malého havina. Spapá všetko, dokonca aj niektoré ovocie a aj zemiaky. Ale akonáhle jej dáme granulky, prípadne hovädzie mäso, ohrnie nosom a odíde. Belinka vie aj krásne aportovať. Najradšej má hrkacie myšky. Tie jej môžete hádzať aj pol hodinu a ona ju zakaždým prinesie a čaká, kedy jej ju opäť hodíte. Skrátka je to náš malý pokladík.

So staršou mačičkou Amuškou vedú niekedy také boje, že chlpy lietajú na všetky strany. Potom nastane udobrovanie. Amuška labkou chytí Belinku a začne jej olizovať hlavičku a ušká.

Belinku sme taktiež dali kastrovať.

Výstavné úspechy:

Bratislava, 29.1.2006 - CAP, BOS Kastrat

Bratislava, 4.3 - 5.3.2006 - 2 x CAP, 2 x nominácia do BIS

Valtice, 24.6.2006 - CAPIB, NOM do BIS

Bratislava, 6.-7.január 2007, 2 x CAPIB, 2 x NOM do BIS, 2 x Best Kastrat (III.)

Best Cats of Slovakia 2006: Najlepší kastrát mačka - 4.miesto

 

Majiteľka: Stanislava a Hanka Petrovská, Bratislava