Amidala z Žitného ostrova*SK

CHA - kartúzska mačka, narodená 14.3.2003

Rodičia:

Otec: CH. York Jizerské ticho*CZ, CHA

Matka: CH. Yrinna Siringa* CZ, CHA

Prvá vytúžená mačička

Amidala je naša prvá mačička, na ktorú sme čakali takmer rok. Keď sme si ju priviezli domov, hneď sa jej u nás páčilo. Položili sme ju do stredu bytu a niekoľko hodín prezerala celý byt. Potom sladko zaspala, schovaná v kútiku pri lampe. Neskôr začala spávať s nami v posteli. Amuška, ako ju po domácky voláme, bola veľmi hravé mačiatko.

Postupne vyrástla na krásnu dámu. Amuška je v jedle veľmi prieberčivá. Papá iba granulky a surové hovädzie mäsko. Keď sme jej dali konzervu, misku obchádzala veľkým oblúkom.

S dobrou kamarátkou pre spoločný život

Začiatkom roka 2005 sme Amuške kúpili spoločníčku. Je to britská colourpointka Annabell Jr. von Hunady. Amuška na ňu spočiatku syčala, ale po čase si zvykla.

Keďže Amuška mávala často ruje a nechceli sme ju uchovniť, dali sme ju kastrovať. Po tomto zákroku sa úplne zmenila. Trochu síce pribrala, ale keď vidíme aká je spokojná, tak sa tým príliš netrápime. Amuška vyhľadáva našu prítomnosť, ale keď sa jej začneme venovať, často odíde.

Amuška bola ešte pred kastráciou na Medzinárodnej výstave mačiek v Bratislave, kde ju posudzovateľka hodnotila ako veľmi krásnu mačičku a získala ocenenie CAC.

Výstavné ocenenia:

Bratislava, september 2004 - CAC (otvorená trieda)

Majiteľka: Hanka Petrovská, Bratislava