Emily Danubian Beauty*SK

BRI c - britská lilavá mačka, narodená 10.6.2004

Rodičia:

Otec: GIC. Herbert Itoka*CZ, BRI c 03

Matka: Bella Danubian Beauty*SK, BRI a

Silvia a Lilly

Ahojte,


volám sa Silvia a mám 14 rokov. Spolu s rodičmi doma chováme
britskú lilavú mačičku menom Emily Danubian Beauty. Pochádza z chovateľskej stanice Danubian Beauty. Keďže má meno Emily a je lilavej farby, voláme ju Lilly.

A ako sa k nám dostala?
No, pred Lilly sme mali ,,obyčajného,, - skrátka domáceho kocúrika, ktorého som ako malé mačiatko našla na chalupe opustené v kôpke dreva. Mali sme ho asi dva roky a potom bohužiaľ zomrel na vadu srdiečka. Smútili sme za ním dva roky a potom som sa rozhodla, že toho smútenia za ním bolo už dosť a je na čase priniesť si domov novú radosť - nové mačiatko.

A tak som začala rodičov presviedčať, aby sme si kúpili mačiatko tento raz aj s preukazom pôvodu, aby nemalo náhodou nejakú dedičnú vadu. Zo začiatku rodičia nesúhlasili, ale postupne nad tým začali uvažovať. Ešte tak rok predtým sme boli na MVM a veľmi sa mi tam zapáčila britská lilavá mačička. A tak som začala obtelefonovávať inzeráty na dobré chovateľské stanice, ktoré ponúkali mačiatka lilavej farby. Zvlášť ma upútal inzerát chovateľskej stanice Danubian Beauty, ktorá takéto mačiatka ponúkala. Boli sme rozhodnutí pre mačičku. A na naše veľké šťastie sa im narodila práve jediná lilavá mačička. A bolo rozhodnuté.

S Lilly chodíme na výstavy, ale trochu sa výstav bojí. Lilly je milá mačička, ktorá sa rada mazná a dúfam, že to tak zostane. Doma sa ale trocha sama nudí, a tak keď sa jej niekto chvíľu nevenuje, začne mraučať a hneď sa s ňou niekto ide hrať. Je to taký ,,neposed,, a stále lieta po byte. Lilly odmieta od malička granule - je to taká výmyselníčka.

Prvé čo si na nej asi človek všimne, sú jej očká. Každý posudzovateľ hovorí, že má krásne veľké oči, niektorý dokonca, že až priveľké. Sme veľmi radi, že ju máme.

 

Výstavné ocenenia:

Nitra, november 2004 - V1 (juniori 3-6 mesiacov)

Bratislava, február 2005 - V1 (juniori 6-10 mesiacov)

Žilina, apríl 2005 - CAC, NOM do BIS (otvorená trieda)

Majiteľka: Silvia Kollerová, Bratislava
www.koller.sk