Arwen Modrá něha*CZ

RUS - ruská modrá mačka, nar. 27. 8. 2010

Rodičia

Otec: IC Jolly Jocker z Kamínkú*CZ, RUS
Matka: CH Armina Jetyx*CZ, RUS

 

Môj priateľ pracuje z domu, pričom sa cítil osamelo a preto sme sa rozhodli zaobstarať si domáceho miláčika. Prakticky sme sa rozhodovali medzi psom a mačkou. Keďže som sa v minulosti už starala o niekoľko nájdených mačičiek, vedela som sa rýchlo rozhodnúť.

Ruskú modrú mačičku sme si vybrali hlavne pre jej jemnú povahu a krásu. Hľadanie našej vyvolenej začalo na začiatku roka 2010. Keďže sú Rusky na Slovensku dosť zriedkavé, nebolo to jednoduché. Obvolali sme množstvo inzerátov, až sme začali hľadať aj v susednom Česku. Len čo som sa dozvedela, že v CHS Modrá Něha očakávajú nové prírastky, dohodla som si u Zdeňka Krajču rezerváciu.

Po narodení mačiatok sme každý deň pozerali na internete nové fotografie a nedočkavo počítali každý deň, kým sme si mohli prísť pre našu Arwenku. Keď nastal ten deň, mala som motýle v bruchu od radosti.

Do nášho domova malo pribudnúť malé stvorenie, ktoré nasledujúce roky bude zdieľať svoj život s nami.

Privítanie v novom domove prebehlo ukážkovo, smelo vykročila akoby si obzerala byt, ktorý si práve kúpila a samozrejme hneď musela všade byť a všetko vidieť.

To jej ostalo dodnes :).

Arwenka je úžasné stvorenie. Neskutočný mazlík, keď sa v noci pritúli k tvári, oblizuje nos a pritom pradie ako malý traktorík, no vie sa aj poriadne rozšantiť a vtedy je ako sto čertov, ale nám to nevadí, naopak sme šťastní a vďační za krásnu zdravú a hravú mačičku. Arwenka je naše malé striebríčko, doslova živé striebro, ktoré nám prirástlo k srdcu a má v ňom svoj vlastný pelíšek.

Majiteľka: Martina Medveďová, Bratislava