Artuš

Domáci kocúr, nar. 12. 6. 2005

Od malička som mala rada zvieratká. Keď som chodila ešte do škôlky, tak sme žili v dome na dedine a tam sme mali dvoch psíkov, samozrejme aj nejaké tie sliepky a kohúta Miša, každé zvieratko malo svoje meno. Mama nám doniesla aj malé čierne mačiatko, ale keď ho uvidel náš prvý pes – teriér, tak bolo po ňom. Bolo malinké a nedokázalo sa ubrániť pudu nášho psa. Neskôr sme mali už pokojnejšieho nemeckého ovčiaka, ale s mačičkami sme to už radšej neskúšali. Potom sme sa presťahovali do mesta a ako to už vo väčšine prípadov býva, v byte mi otec nedovolil žiadne zvieratko - podľa neho by to bolo týranie, chovať zviera v byte a bál sa, že by som sa o neho nevedela starať... Takže mi nič iné nezostávalo, len obdivovať psíkov a mačičky u babky na dedine. Tam sa môj vzťah k mačičkám ešte prehĺbil, keďže babka je tiež veľká mačkárka.

Medzitým sme si kúpili psíka – anglického kokeršpaniela a keďže som po skončení školy odišla bývať preč a každodenný kontakt s nejakým zvieratkom mi chýbal, začala som vážne uvažovať o mačičke.
Začala som študovať všetko o mačičkách, o ich chove v byte a starostlivosti o ne, samozrejme som sa zaujímala aj o plemená a veľmi sa mi zapáčili polodlhosrsté mačky a najmä ragdolíci. Ale cena tohto krásneho plemena je dosť vysoká , takže som začala pátrať po iných mačičkách. Zistila som, že jedna česká chovateľka sibírskych mačičiek ma krásne mačiatka, ktoré boli výsledkom neplánovaného krytia od susedkinho kocúrika ragdolla. Bola som veľmi šťastná a hneď som išla mačiatka aj chovateľku navštíviť. Dohodla som sa s ňou na odbere a začiatkom septembra som sa stala šťastnou majiteľkou krásneho čierno-bieleho kocúrika Artuša.
Náš milý Artuš

Narodil sa 12. júna a má ešte dve sestričky. Má veľmi krásnu jemnú srsť s jemne striebristým nádychom. Je to veľký maznák, ale sem-tam dokáže byť aj veľké šidlo. Dnes má už 5 mesiacov a každým dňom je z neho väčší a mohutnejší kocúrisko. I keď je typovo veľmi pekný, rozhodla som sa, že ho dám vykastrovať, keďže nie je čistokrvný a nechcem podporovať množenie takýchto mačičiek. V týchto chvíľach pracujem na tom, aby Artík čoskoro získal nového mačacieho kamaráta, keďže my s priateľom mu už na hry nestačíme .

Majiteľka: Jana Ondrušková